Νίκη της Santa επί του Ιάσωνα

on .

santa2

Εκτός έδρας νίκη για την ομάδα μας ,με σκορ 3-0  στο δημοτικό γήπεδο Ίλιου.
Η ομάδα μας ήθελε απο την αρχή της αναμέτρησης να επιβάλει το ρυθμό του παιχνιδιού και κατάφερε αρκετά νωρίς να προηγηθεί στο σκορ.Στο 10' λεπτό ο Στάμος επιχείρησε σουτ εξω απο την περιοχή και η μπάλα κατέληξε  στα δίχτυα του Ιασωνα.Απο εκείνο το σημείο και μετά η γηπεδούχος ομάδα του Ιάσωνα ανέβασε την αποδοσή της και προσπάθησε να ισοφαρίσει δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες αλλά ταυτόχρονα άφηνε χώρο στην αμύνα και η ομάδα μας με τη σειρά της δημιουργούσε και αυτή ευκαιρίες αλλά δεν κατάφερε να πετύχει δεύτερο τέρμα πριν το ημίχρονο.
Στο δεύτερο μέρος οι δύο ομάδες ξεκίνησαν απο εκει που έμειναν και παίζοντας καλύτερο ποδόσφαιρο δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες με τις περισσότερες να είναι για τους γηπεδούχους, η ομάδα μας όμως ήταν πιο εύστοχη και πέτυχε το δεύτερο τέρμα στο 57' λεπτό με κοντινό πλασέ του Μαστρογιάννη ύστερα απο ασίστ του Τζίτζη.
Ο Ιάσων συνέχισε να προσπαθεί να πετύχει το γκόλ που θα τον ξαναέβαζε στο παιχνίδι αλλά οι 2-3 ευκαιρίες που δημιούργησε δεν βρήκαν στόχο.Αντίθετα η SANTA προσπαθούσε να  πετύχει και τρίτο τέρμα και το κατάφερε με τον Lusio στο 88΄ λεπτό μετά απο ωραίο σουτ μέσα απο την περιοχή .Στο 73' λέπτο η ομάδα του Ιασων έμεινε με δέκα παίχτες λόγω αποβολής του Γεγέ με απευθείας κόκκινη κάρτα.
Με την νίκη αυτή η ομάδα μας παρέμεινε στην πρωτη θέση της βαθμολογίας μετά απο 7 αγωνιστικές.