Νικηφόρο πέρασμα από την Καισαριανή για τη Santa

on .

mikrasiatikos santa

Μικρασιατικός - Αγία Παρασκευή 0-2​

Μετά τη σημαντική νίκη που πέτυχε στον αγώνα Κυπέλλου με τον Άρη Πετρούπολης για την ημιτελική φάση, η ομάδα της Αγίας Παρασκευής κατάφερε να περάσει νικηφόρα αυτή τη φορά από τον γήπεδο της Καισαριανής με σκορ 0-2 με αντίπαλο την ομάδα του Μικρασιατικού για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΠΣΑ.

Με αρκετές καλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο χωρίς όμως να μπορέσει να τις εκμεταλλευτεί, αλλά παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο στο δεύτερο μέρος, η Σάντα προηγήθηκε στο 72' με αυτογκόλ του Γαλανάκη και μόλις πέντε λεπτά αργότερα στο 77' ο Μαυροματάκης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας.

Μετά τη νίκη αυτή η Σάντα βρίσκεται στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας μόλις δυο βαθμούς πίσω από την ομάδα των Αγίων Αναργύρων.

​Επόμενη εντός έδρας αναμέτρηση με τη Δόξα Βύρωνα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΟΣ (Κώστας Σταμπουλίδης): Γαλανάκης Γ., Γκουρνέλος, Καρατζάς, Γκεμίσης (65' Τρυφωνίδης), Μπριμπιλής, Κολοβός Η., Γουσούλης (80' Μοροσάνου), Ψαραδέλης, Πετρίτσης (60' Χαζίσας), Κολοβός Α. (70' Θαναηλάκης), Χατζηστεφάνου.

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Δημήτρης Κωνσταντόπουλος): Τικταπανίδης, Μπέκος, Χατζίου, Δόσης, Σκλαβενίτης, Σκούρας, Λαζόπουλος (69' Μιχαλόπουλος), Μαυρομματάκης (90' Σάμπα), Κοβάνης, Τσοπανάκος (75' Παπαευθυμίου), Μπαλατσούρας (57' Ρηγόπουλος).

Πηγή: agiaparaskevifc.gr